Fatih Terim basın toplantısında, Selahattin Aydoğdu kavgası hakkında konuştu

Sporting News

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran Fatih Terim ve Selahattin Aydoğdu kavgasının yankıları sürüyor. Olay hakkında daha önce konuşmak istemeyen Fatih Terim, düzenlediği basın toplantısında yaşananları anlattı.

Daha önce olayın yargıya intikal ettiğini ve konuşmasının doğru olmayacağını düşünen Fatih Terim, "15 Temmuz şehitlerimize gazilerimize saygımdan dolayı konuşmadım. Ama baktım ki bu ucuzluk karşısında susmam yanlış anlaşılacak. Kendimi kamuoyunu bilgilendirmeye mecbur hissettim." dedi.

Yaşanan mekan basma olayı ve çıkan kavga hakkında konuşan Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde:

"Aşağı yukarı yarım asıra dayanan futbolun içinde olmamla, beni tanıyorsunuz. Ben her zaman doğruları söyledim. Hiçbir zaman doğrulardan şaşmadım.Benim için ülkem, bayrağım, ay yıldız, vatanım önemli değerlerdir. Galatasaray önemli bir değerdir. En sonunda da benim için ailem çok büyük bir değerdir. Vazgeçilmezimdir. Sabah Yıldırım Demirören ve Ali Dürüst ile de konuştum. Yine konuşmayacaktım ama artık konuşma zamanı geldiği için, bükülmeden, eğilmeden doğruları anlatalım istedim."

"Ben bu olayı, bir babanın aileye sahip çıkması olarak görüyorum. Bu ailenin büyüğü benim. Terim ailesinin babası benim. Her baba kendi ailesini korur. Bu uğurda ne olursa olsun korur. Ahmet’in ablasına, benim evladımın ablasına yapılan bir hakaret var, taciz var. Bir kadına… Benim bunlardan haberim yok. Çocuklar kendi kendine halletmeye çalışıyor. Keşke daha önce söyleselerdi."

"EDEPSİZ BİR TEKLİF ALDIM"

"Edepsiz bir teklif aldım. Bu teklife icabet ettim. Gereğini yaptım. İşim bitince de oradan ayrıldım. Bütün mevzu budur. Bunun TFF’yle bir ilgisi yok."

"1-2 yıl önce babasını kaybetmiş, babası ölürken bana emanet edilmiş bir kadından bahsediyoruz. Damadımın ablasından bahsediyoruz. O da benim canlarımdan bir tanesidir. Siz olsaydınız ne yapardınız? Bir gün bir burun kırılma vb durum olursa ben size söylerim. Çok şükür 63 yıldır olmadı ama. Söylerim."

"O tek kadıncağıza, ben yaşadığım sürece aileme de kimse bunu yapamaz. Klasik bir söz vardır, bir daha olsa yine yaparım diye. Ben her aileye saygı duyuyorum. Hele hele bir yalnız kadını kimse taciz edemez. Bu tip bir olayı yolda görsem yine müdahale ederim. Siz görseniz siz de edersiniz."

Fatih Terim

"Gelelim yalanlara. Ali Dürüst bana “ben seni 20 kişiyle bastın zannediyordum” dedi. Ben gittim, evlatlarım benimle gelmek istedi bir de şoförüm. Haberleri okuyorum, 20 kişi diyorlar. Bu ailenin reisi yeri bilmeden, bu mekanları bilmeden, kaç kişi olduğunu bilmeden bu mekana gitti. Neyin basması? Ben sorunu çözmeye gittim. Bu edepsiz teklife icabet etmeye gittim. Sorunu çözdüm. İşimin bittiğini anladım ve bindim geldim. “Kaçtı” – Nereye kaçtım? “Burnu kırıldı” – Böyle bir şey olabilir mi? Hiç mi araştırmıyorsunuz? Ben bu olaydan şikayetçi olmadım. Niye acaba?"

"Oraya gittiğimiz zaman olayın aslını öğrenelim dedik. İnsanın coğrafya bilgisi hiç mi olmaz? Çeşme’ye gece uçak var mı?"

"Beni o dakikadan sonra kimse durduramaz. Başka türlü de soğumazdım. Beni o saniyeden sonra herhangi bir kimsenin durdurması mümkün değil."

"TANIDIĞIM İÇİN HUKUKSAL YOLLARA BAŞVURMADIM"

'Araya hatırlı kişileri de sokmasın' diyen Selahattin Aydoğdu için ise Fatih Terim, "Ne diye benim böyle bir isteğim olacak ki. Araya niye hatırlı kişi sokayım. Ertesi gün söylediklerinden sonra şikayette bulunmadım. Birileri aradıysa 'kaç oradan çocuğun başını yakma' diye aramışlardır. Ben pazartesi gününe kadar şikayetçi olmadım çünkü benim şikayetçi olacak bir durumum yoktu." dedi.

Sözlerine devam eden Fatih Terim,

"Ben hayatım boyunca olduğum gibi yaşadım. Olduğum gibi de bir insanım. Örnek olacak çok şeyler yapmış olabilirim. Ancak ara sıra kendimin de tasvip etmediğim şeyler yapmış olabilirim. Bu kadar fedakarlık yapan bir birey için, ailseini koruyan ve kollayan birisi olarak, ailenin reisi olarak, bu konuyu büyük şeyler içerisinde gri bir nokta olarak görülmesini istiyorum. Ne kadar üzgün olduğumu anlatamam. Değecek bir şey olsa neyse."

"Ben tanıdığımı zannetiğim birini arayıp, çözüm için yola çıktım. Bu yüzden hukuk yoluna başvurmadım." diyerek basın toplantısını bitirdi.